Foști Președinți

Suntem mândri de întreaga noastră carieră de la înființarea Skål Internațional din 1934 și de președinții și membrii care au condus-o și au făcut-o posibilă.

Mai jos îi puteți consulta pe fiecare dintre președinții trecuți Skål Internațional din 1934 până în prezent:
img_31450

PREȘEDINTE
1982 – 1983

JOSE COLOMAR JUAN
CALLE PEDRO FRANCES 27
07800 IBIZA
SPAIN
Tel:34-971.310.000
Fax:34-971.314.095
E-mail

img_31713

PREȘEDINTE
1985 – 1986

ANTONIO GARCIA DEL VALLE GOMEZ
PASEO DE SANCHA 60
29016 MALAGA
SPAIN
Tel:34-952.229.220
Fax:34-952.215.082
E-mail

img_46038

PREȘEDINTE
1988 – 1989

PAUL ARMSTRONG
150 MEI LING STREET #21-47
SINGAPORE 141150
SINGAPORE
Tel:65-6476.1248
Fax:
E-mail

img_33113

PREȘEDINTE
1989 – 1990

BIRGER BÄCKMAN
HILMTEICHSTRASSE 18/7
8010 GRAZ
AUSTRIA
Tel:
Fax:
E-mail

maxwellkingston

PREȘEDINTE
1991 – 1992

MAXWELL KINGSTON
10/6 MORTIMER LEWIS DRIVE
TARBAN 2111
AUSTRALIA
Tel:61-2.9816.4530
Fax:
E-mail

img_17856

PREȘEDINTE
1992 – 1993

TRYGVE SOEDRING
P.O. BOX 70
0712 OSLO
NORWAY
Tel:47-2214.7969
Fax:
E-mail

img_35569

PREȘEDINTE
1993 – 1994

UZI YALON
14 HILLEL STREET
JERUSALEM 94581
ISRAEL
Tel:972-2.625.5137
Fax:972-2.623.1435
E-mail

img_41135

PREȘEDINTE
1996 – 1997

IAN MCCUBBIN
20 MILL LANE
GOOSTREY, CW4 8PN
UNITED KINGDOM
Tel:44-1477.53.30.13
Fax:
E-mail

img_46009

PREȘEDINTE
1999 – 2000

RICHARD HAWKINS
21A ANTAH TOWER, JL PUTRAMAS 1, OFF JL KUCHING
51200 KUALA LUMPUR
MALAYSIA
Tel:60-3.6243.5058
Fax:
E-mail

img_42972

PREȘEDINTE
2000 – 2001

ALFONSO PASSERA
VIA MERIGGI 32
6987 CASLANO
SWITZERLAND
Tel:41-79.200.4984
Fax:
E-mail

img_37583

PREȘEDINTE
2001 – 2002

TONY CLEGG-BUTT
P.O. BOX 30725
00100 NAIROBI
KENYA
Tel:254-20.374.9637
Fax:254-20.374.0721
E-mail

img_34953

PREȘEDINTE
2002 – 2003

MARY BENNETT
28 DR. MANNIX ROAD
GALWAY
IRELAND
Tel:353-91.52.21.18
Fax:
E-mail

img_35556

PREȘEDINTE
2004 – 2005

MATANYAH HECHT
P.O. BOX 2461
JERUSALEM 91023
ISRAEL
Tel:972-2.643.7777
Fax:972-2.643.6611
E-mail

img_17523

PREȘEDINTE
2005 – 2006

JAN H. SUNDE
SCHWEIGAARDSVEI 33
BERGEN
NORWAY
Tel:47-9011.4896
Fax:
E-mail

img_34209

PREȘEDINTE
2006 – 2007

LITSA PAPATHANASSI
DEMOKRATIAS 63A
85101 IALYSOS
GREECE
Tel:30-22410.94488
Fax:
E-mail

img_38200

PREȘEDINTE
2007 – 2008

PHILLIP SIMS
31 TE ANAU AVENUE
TAURANGA 3110
NEW ZEALAND
Tel:64-7.579.2232
Fax:
E-mail

img_43923

PREȘEDINTE
2008 – 2009

HULYA ASLANTAS
FERAH SOKAK 29/A, TESVIKIYE
34365 ISTANBUL
TURKEY
Tel:90-212.246.7401
Fax:90-212.248.8415
E-mail

img_30885

PREȘEDINTE
2009 – 2010

NIKOLA RACIC
JURJEVSKA 21
10000 ZAGREB
CROATIA
Tel:385-1.466.9919
Fax:
E-mail

anthonyboyle19600218

PREȘEDINTE
2010 – 2011

ANTHONY BOYLE
81 FLINDERS STREET
TOWNSVILLE 4810
AUSTRALIA
Tel:61-7.4799.2022
Fax:61-7.4772.2633
E-mail

img_9985

PREȘEDINTE
2011 – 2012

VIDAL ENRIQUE QUESADA BARRIOS
AVENIDA LOPEZ MATEOS 3275, LOCAL 50
45050 GUADALAJARA
MEXICO
Tel:52-333.121.1009
Fax:
E-mail

img_4817

PREȘEDINTE
2012 – 2013

MOK SINGH
16250 VENTURA BOULEVARD #300
ENCINO, CA 91436
U.S.A.
Tel:1-818.990.5923
Fax:1-818.990.9757
E-mail

img_33304

PREȘEDINTE
2013 – 2014

KARINE COULANGES
132 RUE D’HERBLAY
95150 TAVERNY
FRANCE
Tel:33-6.2055.1105
Fax:
E-mail

img_43705

PREȘEDINTE
2014 – 2015

VASSAF SALIH CENE
GENCLIK MAH 1313 SOKAK 21/6
07100 ANTALYA
TURKEY
Tel:90-242.243.3295
Fax:
E-mail

img_38243

PREȘEDINTE
2015 – 2016

NIGEL A. PILKINGTON
35 CAMES ROAD
MANGAWHAI, RD5 WELLSFORD 0975
NEW ZEALAND
Tel:64-21.937.524
Fax:
E-mail

img_37658

PREȘEDINTE
2016 – 2017

DAVID J. FISHER
P.O. BOX 43401
00100 NAIROBI
KENYA
Tel:254-20.444.9461
Fax:254-20.444.9463
E-mail

img_17442

PREȘEDINTE
2017 – 2018

SUSANNA SAARI
LEMMINKÄISENKATU 30
20520 TURKU
FINLAND
Tel:358-50.598.5343
Fax:358-2.2633.3610
E-mail

img_23797

PREȘEDINTE
2018 – 2019

LAVONNE WITTMANN
P.O. BOX 19585
PRETORIA WEST 0117
SOUTH AFRICA
Tel:27-72.718.0620
Fax:27-86.568.0634
E-mail

Lista foștilor Președinți ai Skål International

1934-1937 Florimond Volckaert – Paris
1937-1938 Henri Lesieur – Paris
1938-1939 Roderick W. Waugh – London
1939-1947 W.H.E. Nieuwenhuys – Amsterdam
1947-1948 Leon Schoevaerts – Bruxelles
1948-1949 Eugene Jean Fert – Genève
1949-1950 Camille Mathez – Nice
1950-1951 Roderick W. Waugh – London
1951-1952 George A. Wilczek – Zürich
1952-1953 Robert A. Smyrk – London
1953-1954 Frederick Zisarsky – Wien
1954-1955 Eugene Jean Fert – Genève
1955-1956 Ivan Bullot – New York
1956-1957 Emilio C. Lucchesi – Roma
1957-1958 Nils Mard – Stockholm
1958-1959 Bernolt Ludwig – Düsseldorf
1959-1960 Godfrey Macdonald – New York
1960-1961 Walter Onken – Wien
1961-1962 Oddo Nasso – Venezia
1962-1963 Thomas Williamson – New York
1963-1964 Enrique Marsans Madrid
1964-1965 Gunnar Von Haartman – Helsinki
1965-1966 Charles F. Lawson – Cleveland
1966-1967 Giancarlo Pascale Bologna
1967-1968 Henri Tschann Nice
1968-1969 Manuel De Lara – Las Palmas
1969-1970 Alfred R. Bone – Los Angeles
1970-1971 Joseph N. Malone – Dublin
1971-1972 John B. Minnaert – Bruxelles
1972-1973 Rocco Curcio – Palermo
1973-1974 J. Edouard Samson – Toronto
1974-1975 Waldemar Fast -Hamburg
1975-1976 Joseph M. Boggs – Miami
1976-1977 Jean C. Robert – Paris
1977-1978 Salvador Buendia – Málaga
1978-1979 Werner Schmidt – Düsseldorf
1979-1980 Michel Jacquemain Paris
1980-1981 Kaj Lindblad Helsinki
1981-1982 Michael O´Flynn – Cork
1982-1983 José Colomar – Ibiza
1983-1984 Gerard J.Martin – Baltimore
1984-1985 Jules Horowitz – Tel Aviv
1985-1986 Antonio García del Valle – Málaga
1986-1987 Jimmy James – Melbourne
1987-1988 George Webber – Louisville
1988-1989 Paul Armstrong – Singapore
1989-1990 Birger Bäckman – Helsinki
1990-1991 John Mccaul – Chicago
1991-1992 Maxwell Kingston – Sydney
1992-1993 Trygve Sødring – Oslo
1993-1994 Uzi Yalon – Jerusalem
1994-1995 Len Graceffo – Winnipeg
1995-1996 Francesco Costa – Lombardia
1996-1997 Ian Mccubbin – Manchester
1997-1998 Clive Davis – Stavanger
1998-1999 Antonio Espinosa – Málaga
1999-2000 Richard Hawkins – Singapore
2000-2001 Alfonso Passera – Lugano
2001-2002 Tony Clegg-Butt – Nairobi
2002-2003 Mary Bennett – Galway
2003-2004 Karl Twiggs – Capetown
2004-2005 Jan Sunde – Bergen
2005-2006 Matanyah Hecht – Jerusalem
2006-2007 Litsa Papathanassi – Rhodes
2007-2008 Phillip Sims – Auckland
2008-2009 Hulya Aslantas – Istanbul
2009-2010 Nik Racic – Zagreb
2010-2011 Tony Boyle – Townsville
2011-2012 Enrique Quesada – Guadalajara
2012-2013 Mok Singh – Los Angeles
2013-2014 Karine Coulanges – Paris
2014-2015 Salih Çene – Antalya
2015-2016 Nigel Pilkington – Auckland
2016-2017 David J. Fisher – Nairobi
2017-2018 Susanna Saari – Turku